Bibliotekos specialisto darbo aprašymas

Turinys:

Anonim

Jei jus domina bibliotekos mokslas, galite atkreipti dėmesį į detales ir kompiuterinį raštingumą, apsvarstyti bibliotekos specialisto karjerą. Bibliotekos specialistas, taip pat vadinamas bibliotekos techniku, padeda sklandžiai veikti bibliotekose. Remiantis JAV darbo statistikos biuro (BLS) duomenimis, tikimasi, kad bibliotekininkų specialistų poreikis padidės 9 proc.

apibūdinimas

Bibliotekos specialistas - tai asmuo, kuris prižiūri bibliotekininkus, kad padėtų bibliotekininkams. Jis padeda globėjams atlikti užduotis, pavyzdžiui, nuskaityti grąžintus daiktus, antspauduoti datą bibliotekos medžiagose ir išduoti naujus bibliotekos korteles globėjams. Specialistas atlieka kitas užduotis, nesusijusias su globėjais, pavyzdžiui, bibliotekų programų administravimą, sąskaitų faktūrų rengimą ir bibliotekos medžiagų kodavimą. Jis taip pat gali prižiūrėti pagalbinį personalą, pvz., Bibliotekų padėjėjus.

$config[code] not found

Pareigos

Specialistas atlieka įvairias pareigas, pavyzdžiui, atsakydamas į skambučius telefonu, atsakydamas į globėjų klausimus ir padėdamas mokytojams bei jų studentams. Bibliotekos specialistas taip pat padeda globėjams rasti bibliotekos išteklius, tokius kaip knygos, informacinės medžiagos, elektroniniai žurnalai ir garso ir vaizdo įranga. Ji palaiko periodinius leidinius, informacines medžiagas ir bibliotekos kolekcijas. Specialistas naudoja stūmoklį, kad gautų, perrašytų arba pateiktų bibliotekos knygas. Pasak „O-net“ centro, bibliotekos specialistas pagal procedūras nustato, kataloguoja ir apdoroja kitas spausdintas ir nespausdintas medžiagas ir grąžina jas lentynoms arba paskirtoms saugojimo vietoms.

Dienos vaizdo įrašas

Atnešė jums iš sėjinukų, kuriuos jums pristatė

Švietimas

Darbdaviai teikia pirmenybę bibliotekos specialistui, turinčiam pažymėjimą ar asocijuotą laipsnį. Paprastai kolegijos ir universitetai siūlo antrines programas, kuriose yra klasių bibliotekų organizacijoje, platinamos bibliotekos medžiagos ir bibliotekų automatizavimo sistemos.

Darbo sąlygos

Paprastai bibliotekos specialistas ilgą laiką praleidžia prie stalo ir žiūri į kompiuterio ekraną. Jis nuolatos pakelia knygas ir lenkia knygas per darbo dieną. Specialistas dirba įprastomis darbo valandomis, pvz., 9.00–17.00 val., Tačiau darbo dienų tvarkaraščiai gali apimti vakarus ir savaitgalius.

Apsvarstymai

Bibliotekos specialistui, norinčiam dirbti 1 antraštinėje mokykloje, kuri gauna finansavimą dėl mažai pajamų gaunančių studentų skaičiaus, turi būti taikomi papildomi reikalavimai. Be asocijuoto laipsnio, bibliotekos specialistas turi išlaikyti valstybinį ar vietinį egzaminą, kad galėtų dirbti 1 antraštinėje mokykloje. Bibliotekos specialistų tobulinimo galimybės apima priežiūros pareigas ir daugiau atsakomybės už kasdienę bibliotekos veiklą. Papildomas mokymas, pavyzdžiui, bakalauro ir magistro laipsnis, gali tapti bibliotekininku. O-neto centro duomenimis, 2009 m. Bibliotekos specialisto darbo užmokestis buvo 29,570 JAV dolerių per metus.