Tapimas povandeniniu suvirintoju

Povandeninis suvirintojas yra konkretus komercinio naro tipas. Labai apmokyti ir nardymo, ir suvirinimo srityse, jie atlieka savo darbą, kai jie panardinami po vandeniu. Vienas iš pavojingiausių darbo vietų pasaulyje, povandeninis suvirinimas arba jūrinis suvirinimas reikalauja, kad esate geros fizinės būklės ir turėtumėte specializuotą mokymą, kaip ir narą, ir suvirintoją.

Darbo aprašymas

Povandeninis suvirinimas gali apimti dviejų tipų aplinką. Pirmasis susijęs su nardymo kostiumu ir oro baku. Kitas, vadinamas sausu suvirinimu, apima uždarą specialiai įrengtą kamerą, kuri priverčia vandenį išleisti aukšto slėgio dujomis. Tie, kurie dirba gerokai žemiau vandens paviršiaus, kur barometrinis slėgis yra padidėjęs, vadinami hiperbariniais suvirintojais. Dirbdami po vandeniu, suvirinimas atliekamas su elektriniais diodais, kurie ištirpina metalus ir juos sujungia temperatūroje iki 9 932 laipsnių pagal Celsijų. Tai gali būti labai pavojinga dirbant po vandeniu, kur gali susidaryti dujų burbuliukai. Didelis vandenilio arba kitų sprogių dujų burbulas gali būti mirtinas, jei jį užsidega suvirinimo įranga.

Be to, didžiąją darbo dalį sudaro svetainės paruošimas, nardymo trukmės ir gylio stebėjimas, taip pat registravimasis institucijose prieš nardymą. Taip pat reikės patikrinti ir prižiūrėti nardymo įrangą ir darbo įrankius, įskaitant šalmus, kaukes, oro rezervuarus ir suvirinimo įrangą.

Švietimo reikalavimai

Norint tapti povandeniniu suvirintoju, reikės sertifikuoti kaip komercinį narą ir mokytis pagal Amerikos suvirinimo draugijos „Underwater Welding Code“. AWS tvarko mokyklų, teikiančių mokymus specialiai komerciniam nardymui ir povandeniniam suvirinimui, sąrašą. Tokio kurso užbaigimas turėtų suteikti jums mokymą, kurio reikia norint gauti abu sertifikatus. Atkreipkite dėmesį, kad rekreacinio nardymo licencija yra nepakankama, kad taptumėte komerciniu nardytoju, taigi ji nepadės jūsų povandeninio suvirinimo sertifikavimo. Tipiškas 21 savaičių kursas kainuoja apie 25 000 JAV dolerių.

Nardymo rangovų asociacija „International“ arba „ADCI“ reikalauja, kad turėtumėte ne mažiau kaip 625 valandų oficialaus komercinio nardymo mokymo, kad gautumėte pažymėjimą kaip pradinio lygio konkursą / narą. Jums tikriausiai reikės papildomų nardymo valandų ir išplėstų mokymų kai kuriems projektams.

Industrija

Bet kuriai pramonei, kuri reikalauja, kad suvirinimas būtų atliekamas po vandeniu, reikės povandeninių suvirintojų, kad atliktų darbą. Didžiausi darbdaviai yra komercinės nardymo rangovai, naftos ir dujų įmonės, jūrų statybos bendrovės ir laivybos kompanijos. Povandeniniai suvirinimo projektai gali apimti vamzdynų, atviroje jūroje esančių gręžimo įrenginių, dokų ir platformų, kasybos kompanijų, laivų, baržų, damnų, spynų, atominių elektrinių ir povandeninių buveinių statybą ar remontą.

Metų patirtis ir atlyginimas

Darbo statistikos biuro duomenimis, 2017 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose dirba 3 280 komercinių narų, įskaitant povandeninius suvirintojus. Komerciniai narai vidutiniškai uždirbo 55,270 JAV dolerių tais metais, o tai reiškia, kad pusė buvo didesnė nei pusė, o pusė - mažiau. Į viršų 10 procentų pelningų asmenų sudarė daugiau nei $ 96,850, o apačioje - 10 procentų mažiau nei 30 130 JAV dolerių. Pasak „American Welding Society“, povandeniniai suvirintojai turėtų tikėtis, kad jie bus tarp didelio pelno siekiančių asmenų, kurie nurodo, kad kiekvienais metais jie gali uždirbti nuo 100 000 iki 200 000 JAV dolerių, ypač po kelerių metų patirties. Dauguma povandeninių suvirintojų mokami pagal projektą, kuris, priklausomai nuo darbo poreikio, gali svyruoti, pavyzdžiui, nardymo gylis ir aplinkos veiksniai.

Darbo augimo tendencijos

Manoma, kad komercinių narų paklausa Jungtinėse Valstijose nuo 2016 m. Iki 2026 m. Padidės 10–14 proc. Šiuo metu didžiausią komercinių narų, įskaitant suvirintojus, paklausą turinčios valstybės yra Teksasas ir Luiziana, kuriam paskatino skalūnų bumas išilgai Persijos įlankos pakrantės. Floridoje ir Kalifornijoje taip pat yra aukštų komercinių narų poreikių.