Tiekimo grandinės vadovo darbo aprašymas

Tiekimo grandinės nurodo visus veiksmus, kurių reikia norint gauti produktus iš tiekėjo vietos į kliento ranką. Tiekimo grandinės vadovai yra atsakingi už kiekvieną įmonės gamybos, pirkimo, transportavimo, platinimo, inžinerijos ir finansinės prognozės aspektą. Jie įgyvendina naują politiką arba modifikuoja esamas procedūras, kad sumažintų išlaidas, padidintų tikslumą, pagerintų klientų aptarnavimą ar saugą ir atitiktų produktų platinimo poreikius. Vadybininkai taip pat kontroliuoja visų atsargų judėjimą, saugojimą ir apdorojimą.

$config[code] not found

Švietimas ir sertifikavimas

Tiekimo grandinės vadovai paprastai turi mažiausiai bakalauro laipsnį tiekimo grandinės valdyme. Tiekimo valdymo instituto duomenimis, kai kurie turi techninius, inžinerinius ar magistro laipsnius. Tiekimo vadybos institutas praneša, kad magistro laipsnį turinčių asmenų atlyginimas buvo 24 proc. Didesnis nei 2013 m. Bakalauro laipsnis. Vadybininkai gali gauti pažymėjimą, tačiau tai nėra reikalavimas. Pavyzdžiui, jie gali atlikti Sertifikuotą tiekimo grandinės profesinį egzaminą, kurį siūlo Operacijų valdymo asociacija, kuri yra skirta kandidatams, turintiems mažiausiai penkerių metų darbo patirtį arba bakalauro laipsnį ir dvejų metų patirtį.

Analizavimas ir racionalizavimas

Tiekimo grandinės valdytojai dažnai peržiūri kotiruotes ir prognozes, siekdami užtikrinti, kad pokyčiai neturėtų neigiamos įtakos jų veiklai, pvz., Dujų ar žaliavų kainos. Jie stengiasi įgyvendinti šiuolaikinius pelno ir ekonomikos didinimo metodus. Pavyzdžiui, jie gali rasti būdų, kaip vienu metu sumažinti sandėliuose saugomų atsargų kiekį arba suderinti vežimo pervežimus. Jie vertina atsargas ir sukuria naujus metodus, kaip optimizuoti našumą mažinant atliekų kiekį ir didinant produktų srautą.

Derybos ir susitarimas

Tiekimo grandinės vadovai nuolat stebi savo esamų tiekėjų gebėjimą - užtikrinant, kad pristatymo ir kokybės reikalavimai būtų nuosekliai laikomasi. Jie įvertina priimtinus reikalavimus medžiagoms ar produktams, sąnaudoms ir darbui prieš nustatant naujus tiekėjus ir jiems padedant. Vadybininkai dirba su tiekėjais, ekspeditoriais ir pardavėjais, siekdami nustatyti sutarčių sąlygas ir derėtis dėl kainų. Jie taip pat įgyvendina bendradarbiavimo su kitais svarbiais departamentais gaires, įskaitant pardavimus, kokybės užtikrinimą ir rinkodarą.

Pasiūla ir poreikis

„Wall Street Journal“ 2013 m. Pažymėjo, kad tiekimo grandinės absolventai turėjo didelę paklausą. Ji praneša, kad „Michaels“ parduotuvių tiekimo grandinės vadovai prižiūri tokius padalinius kaip inventorius, nuo „Popsicle“ lazdelių iki paveikslų rėmų ar analizės, nuo inžinerijos iki veiklos efektyvumo. O * Net OnLine duomenimis, nuo 2013 m. Tiekimo grandinės vadovai uždirbo vidutines metines pajamas - 103 530 JAV dolerių. Joje teigiama, kad 2012 m. Dirbo 898 000 tiekimo grandinės vadovų, o nuo 2012 m. Iki 2022 m.

Patirtis ir pažanga

Operacijų valdymo asociacijos teigimu, karjeros judumas yra tiekimo grandinės valdymo tendencija. Ji atkreipia dėmesį į tai, kad kai kurie geriausi pasiekimai, vedantys į akcijas, apima tam tikrų sričių įgūdžių įrodymą, teigiamų rezultatų išsaugojimą ir aukštų profesinių standartų skatinimą darbo srityse. Kadangi tiekimo grandinės vadovai įgyja patirties, jie gali būti reklamuojami į didesnius padalinius, kad galėtų prižiūrėti sudėtingesnes grandines ar produktus.